karate

leírás

Kyokushin Karate

Szeretettel várunk minden karatézni vágyó gyermeket és felnőttet egyaránt. A Kyokushin Karate teljes mozgásanyagával dolgozunk, lehetőséget adva azoknak, akik az övfokozati vizsgákra való felkészülés által ismerik meg ezt a fajta harcművészeti irányzatot, illetve azok számára is, akik a versenyekre való felkészülésekkel ismerhetik fel a saját korlátaikat, amelyeket kitartó munkával folyamatosan ledönthetünk.

A karate mozgásanyaga kiválóan fejleszti a fizikai képességeinket, mint az erő, a gyorsasàg, az állóképesség. A személyiség fejlesztő hatása is vitathatatlan.

A kyokushin egy full kontakt, álló stílusú karate irányzat, alapítója Sosai Masutatsu Oyama (1923–1994). Oyama megreformálta a karatét, előtérbe helyezve a valós küzdelmet és a hatékonyságot. A fizikai képességek fejlesztése mellett céljául tűzte ki az emberi értékek megőrzését és az ifjúság egészséges életmódra való nevelését. A kyokushin célja a test és lélek harmóniájának megteremtése.

Oyama élete:
A kyokushin karate atyja

Masutatsu Oyama, születési nevén Cshö Jongi 1923. július 23-án született Koreában, a Japán megszállás időszakában. Fiatal gyermekként Oyama kínai, illetve koreai kempót tanult. 1938-ban emigrált Japánba, és ott dzsúdót, illetve okinavai karatét tanult Gishin Funakoshitól. Mindkét stílusban danos mesterfokozatot ért el: megszerezte a 4. dant dzsúdóban, illetve a 2. dant karatéban. Ekkor vette fel az Oyama Masutatsu japán nevet is. A mester a továbbiakban élete végéig ezt a nevet használta.

 

A második világháború után Oyama gódzsú-rjú karatét tanult, egy koreai mester keze alatt (So Nei Chu), aki dozsót futtatott Tokióban. Ebben az időben Oyama elvonult egy hegyre, ahol minden civilizációtól elszakadva élt 18 hónapig. Megedzette testét és lelkét: másfél évet töltött el a hegyen. Ezen idő alatt fejlesztette ki saját stílusát, melyet később kyokushin néven ismert meg a világ. Stílusának igen nagy hírnevet szerzett hazájában a Japán Bajnokság megnyerésével.

Később, a korai ötvenes években Oyama az Amerikai Egyesült Államokba utazott, ahol 32 tagállamot látogatott meg: bemutatta karatéja erejét mindenki ellen, aki kiállt ellene.

1953-ban nyitotta meg saját karate dozsóját, az Oyama-dozsót Tokióban, de ezzel nem hagyta el világ körüli útjait, és puszta kezes karate bemutatóit – ezeket szerte Japánban is tartotta. Az első dozsója egy megüresedett telek volt Tokióban, Mejiróban. 1956-ban Oyama átköltöztette dozsóját egy balettstúdió termébe, mely a Rikkjo Egyetemhez tartozott. Oyama edzései hamar egy kemény, intenzív és praktikus stílus hírnevét keltették, melyet 1957-ben kyokushinnak neveztek el. Ahogy a dozsó hírneve nőtt, több és több tanulót vonzott az új stílus, és így a kyokushin karatét művelők száma is gyarapodott.

1964-ben Oyama újfent elköltöztette a dozsót egy új épületbe, amely ezentúl Honbu néven lett ismert. Oyama ekkor hivatalosan is megalapította a „International Karate Organization Kyokushinkaikan”, az IKO-t. A Honbu mai napig is a kyokushin karate székhelye.

 

edzéseink

edzéseink

jelentkezz

Szeretnéd megismerni edzésinket? Szeretnél egy jó társasághoz tartozni, ahol kiváló hangulatban telnek az edzések? Ne habozz! Várjuk jelentkezésed!

X